Az eredeti szöveg, amiből a treatmentet írtam:
8. Kusakov asztalos
Volt egyszer egy asztalos. Úgy hívták, hogy Kusakov. Egyszer elindult hazulról, hogy
ra gasztót vegyen a boltban.
Kint már olvadt a hó, és az utca nagyon csúszós volt. Az asztalos alig tett pár lépést,
megcsúszott, elesett, és fölsebezte a homlokát.
– Eh! – mondta az asztalos, fölkelt a földrôl, elment a patikába, vett ragtapaszt, és
beragasztotta a homlokát.
De amikor kiment az utcára, néhány lépés után megint megcsúszott, elesett, és fölsebezte az orrát.
– Pfú! – mondta az asztalos, bement a patikába, ragtapaszt vett, és beragasztotta az
orrát.
Aztán megint kiment az utcára, megint megcsúszott, elesett, és fölsebezte az arcát.
Újra be kellett mennie a patikába, hogy beragassza az arcát.
– Mondok én magának valamit – szólt a patikus. – Olyan gyakran esik el és sérül
meg, vegyen egyszerre több ragtapaszt.
– Neeem – válaszolta az asztalos –, többet már nem esem el!
Amikor kilépett az utcára, megint elcsúszott, és fölsebezte az állát.
– Átkozott jég! – kiáltott föl az asztalos, és berohant a patikába.
– Na látja – mondta a patikus. – Ugye, hogy megint elesett.
– Nem! – kiabálta az asztalos. – Egy szót se többet! Adja már azt a ragtapaszt!
A patikus odaadta a ragtapaszt, az asztalos beragasztotta az állát, és hazarohant.
Otthon azonban nem ismertek rá, és nem engedték be a lakásba.
– Én Kusakov asztalos vagyok! – ordított az asztalos.
– Persze, biztos – válaszolták bentrôl, és bezárták az ajtót riglire meg láncra is.
Kusakov asztalos ácsorgott egy darabig a lépcsôházban, kiköpött, és kiment az ut cára.
Kusakov treatment
1.jelenet
Nyitókép: Szegényes panelvárosi utca kép, grafitszürke hó hull az égből. Kisfiú halad át bicajjal egy kereszteződésnél. Hajtás közben leesik a bicikli lánc, megáll leszáll a bicajról és elkezdi szerelni. Falevelek kezdenek a zongora szó dallamára szállingózni az égből, majd pár pillanat múlva Kusakov becsapódik a járdára. A kisfiú felpattan ijedtében a biciklire, és elkezdi őrülten tekerni, mivel a biciklin nincs lánc egyhelyben hajtja vicsorogva teljes erejéből. Kusakov kezét látjuk ahogy egy ház falán próbál valamiben megkapaszkodni. A kopott panel ház falán propaganda szerű plakátok sorakoznak egymás mellett ,gyárakról, üzemekről mindenféle termék hirdetésekről. Kapaszkodás közben leszakít egyet és elkezdi törölgetni magát .Ránéz a leszakított plakátra ,egy gyógyszertár hirdetés.
Felirat:Eh! veszek ragtapaszt…
Elindul. A gyógyszertárba belépve egy bizalmat sugárzó gyógyszerész fogadja, kedves vékony mosoly húzódik az arcán, ellátja Kusakov sebeit.
2.jelenet
Lépcsőház
Kusakov kijön az ajtón tesz néhány lépést, majd befordul egy sarkon .Észreveszi a még mindig egyhelyben tekerő már csontsovány gyereket .Menet közben egyre csak őt nézi, és a feje szinte már 180 fokban kitekeredik amikor megbotlik az utcán hagyott útépítők szerszámaiban. Pofával a betonra érkezik. Egyenesre vasalt arccal a betonfelé motyogni kezd.
Felirat:..Pfú!Megint vissza kell mennem a patikába.
Patikus arcán egyre szélesebb a mosoly, már korántsem tűnik kedvesnek inkább rosszindulatúnak.
Éles vágás
Kusakov arcközeli. Jó pár ragtapasz és deformitás csúnyítja a kinézetét .A szemét forgatja, sóhajt egy nagyon ,az orrából és a szájából sűrű pára száll fel. Tétovázva elindul. A kamera végig az arcát mutatja menetközben. Egyre magabiztosabban sétál. Már épp kezdődne egy vidám pillantás kialakulni az arcán amikor hirtelen eltűnik a képből. A kamera ki zoomol, és látjuk ahogy Kusakov egy idilli család szoborra van rátekredve.
A patikus most mar tébolyult kárörvendő mosollyal fogadja Kusakovot aki nagyon leharcolt.
Felirat: Olyan gyakran esik el,vegyen egyszerre több ragtapaszt..
Kusakov ellenkezik
Felirat:Neem többet nem esem el!
3.jelent
Kusakov dúvad módjára kirobban a lépcsőházból. Összefércelt szinte felismerhetetlen arcán így is jól látszik a dühös kétségbeesés. Pár lépés után hányat vágja magát a csúszós úton, de egyből felpattan. Az állából ömlik a vér és habzó szájjal rohan a patikába.A patika ajtaját feltépi, ahol a patikus olyan hahotába kezd, hogy remeg belé az egész gyógyszertár. Kusakov az asztalra csap,a patikus elkomorodik, gézt és ragtapaszt vesz elő.
4.jelenet
Kusakov belép a lakása ajtaján, az előszobában tétován toporog. Látjuk, hogy a feje teljesen be van fáslizva elindul a nappaliból átszűrődő fények felé. A nappaliban a családja tevét néz .Anya egy fiú gyerek és egy kislány. A fiúgyerek az a srác aki az elején a biciklit tekerte. Még most is kigúvadt szemekkel ül olyan pózban mintha biciklit hajtana. Lassan elfordítják a fejüket Kusakov felé .A kislány szeméből könny zápor tör elő, a kisfiú rángatózva a levegőben kapálózik mintha bicajozna az anyuka feláll és rámutat Kuaskovra .Kusakov elkezd hátrálni már csak ő látszik a képen, aztán tárgyak kezdenek el felé repkedni. Kirohan és becsukja maga mögött a bejárati ajtót.
5.jelenet
Kusakov a lépcsőház ajta előtt áll leszegett fejjel. Felemeli a fejét köp egyet, de a teljesen befáslizott arca miatt épp hogy egy kis nyál átszivárog a kötésen. Megfordul széttárja a karját és a lépcső (3-4fokos lépcsőház bejárati lépcső)tetejéről beleugrik a grafit színű hóba. Mozdulatlanul hever hullik rá a hó és a kötésére lassan vér szivárog. Lassan megmozdul és az arcát dörgöli a hóba.
Fin
Oláh József és Séfer Evelin
A karantén alatt lehetőségem akadt kipróbálnom néhányat az öcséim új társasjátékaiból.
Ami leginkább megtetszett az a Dixit lett. Tudom, hogy több kiegészítő is tartózik hozzá, és mivel amúgy is tervezek saját társasjátékot, gondoltam jó indulás ehhez tervezni plusz lapokat. Így megfigyelem mi alapján működik.
A játék menete, hogy a kezdő a lapjai közül választ egyet és mond hozzá valami szót ami eszébe jut róla többieknek a kártyáin lévő képekből olyat kell tenni ami szerintük is megfelelhet arra a dologra. Ha mindenki tett felfordítják a lapokat és meg kell tippelni melyiket rakta a kezdő.
Remek ön- és ember ismeretei tréning lehet, főleg ha saját lapokat tervezek amik talán elárulnak rólam bizonyos dolgokat, vagy nem.
Ami fontos mozgatója lehet a játéknak, hogy legyenek jelentés mágnesek, amik sok asszociációt megengednek, plusz legyen több olyan lap ami utalhat egy bizonyos dologra is akár. Amikor mi mondunk valamit az ne legyen túl egyértelmű és ne legyen túl nehéz se, azt hiszem ezek az alapvetések.